Descrierea unitatii de invatamant

Fax: 0242334723

Sitewww.scoala10mihaiviteazu.ro

Şcoala după Şcoală

Începând cu anul şcolar 2017-2018, la Şcoala Gimnazială „Mihai Viteazul” Călăraşi se organizează programul „Şcoala după Şcoală”.

Planul de şcolarizare pentru anul şcolar 2019-2020: 4 clase

Amenajarea spațiului și activități la clasa pregătitoare

În anul școlar 2019-2020 la școala noastră sunt disponibile 100 de locuri în patru clase pregătitoare.

Elevii claselor pregătitoare  își desfășoară activitatea în corpul B al școlii, situat în spatele cinematografului Orizont,  alături de elevi de ciclu primar.

Școala dispune de 4 săli amplasate la parterul clădirii, unde accesul se face foarte ușor, săli special amenajate pentru clasele pregătitoare: mobilier modular, adaptat înălțimii copiilor, mochetă, panouri tematice, spații pentru depozitarea materialelor, spații pentru bibliotecă, ludotecă, colțuri tematice.

Cadrele didactice care vor prelua clasele pregătitoare sunt calificate și au o bogată experiență în învățământul primar.

Vă așteptăm să vizitați aceste spații în Ziua Porților Deschise

Fotografii din sălile de clasă în care îşi desfăşoară activitatea clasa pregătitoare

.