Xpert Slider

Scoala Gimnaziala Mihai Viteazul - site oficial

Bine ati venit pe site-ul nostru http://scoala10mihaiviteazu.ro

Afla mai multe despre noi

Aici vei gasi toate informatiile de care ai nevoie: Activitati extrascolare, ora...

Clasa pregatitoare

Ultimele articole

Admitere_Ierarhia_pe_judet

CONCURSUL NAȚIONAL DE FIZICĂ PENTRU ELEVI HANDS ON UNIVERSE Ediția a VII-a

Download document

CONCURSUL NAȚIONAL DE FIZICĂ PENTRU ELEVI

HANDS ON UNIVERSE
Ediția a VII-a

UNIVERSITATEA BUCUREȘTI  MAI 2019

Pe 18 mai 2019 a avut loc, la București, Concursul Național de Fizică pentru elevi Hands on Universe. La acest concurs au participat  elevi din întreaga  țară. Au fost prezentate :

experimente clasiceexperimente virtuale și aplicații web; experimente cu achiziție și prelucrare de semnal. Au participat peste 100 de elevi de la cele mai bune licee și școli din țară.

Participanții au trimis, din timp, pentru preselecție, un rezumat al lucrărilor pregatite pentru concurs. O comisie academică de evaluare a selectat, pe baza unui set de criterii prestabilite, o parte din lucrări pentru a fi prezentate în cadrul concursului. Echipele de elevi ale căror lucrari au fost selectate au primit invitații de participare. Lucrările au fost susținute in fața unei comisii de jurizare, formate din cadre universitare și cercetători științifici.

Concursul INTERJUDEȚEAN DE GEOGRAFIE „TERRA - DE LA POVESTE LA REALITATE"

CONCURSULUI  ȘCOLAR DE GEOGRAFIE  INTERJUDEȚEAN DE GEOGRAFIE

TERRA - DE LA POVESTE LA REALITATE"

ETAPA  JUDEȚEANĂ – 6 aprilie 2019

REZULTATE FINALE 2019

Clasa a V-a

Clasa a VI-a

Clasa a VII-a

ANUNȚ

EVENTUALELE CONTESTAȚII SE POT DEPUNE PRIN FAX, LA NUMARUL 0242/334723, LA SECRETARIATUL

ȘCOLII GIMNAZIALE „MIHAI VITEAZUL” CĂLĂRAȘI, LUNI, 8 APRILIE 2019, până la ora 10.00.

COMISIA JUDEȚEANĂ

REZULTATE INAINTE DE CONTESTATII  Clasa a V-a

Clasa a VI-a

Clasa a VII-a

Concursul INTERJUDEȚEAN DE GEOGRAFIE „TERRA - DE LA POVESTE LA REALITATE", etapa judeţeană, va avea

loc în data de 6 aprilie 2019, la Şcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”, Călăraşi  AFIS

povestea TERREI

- Ora începerii concursului: 10.00

- Durata: 2 ore

- Intrarea elevilor în sălile de concurs: 09.30-09.45

- Listele cu repartizarea elevilor pe săli se găsesc la avizierul şi pe site-ul unităţii şcolare

Clasa a V-a Click aici!

Clasa a VI-a Click aici!

Clasa a VII-a Click aici!

- Se interzice introducerea în sălile de concurs a oricăror materiale şi/sau dispozitive care ar putea vicia desfăşurarea concursului

- elevii întârziaţi pot intra în sălile de concurs până la ora 10.00, dar nu şi după distribuirea subiectelor la săli

- Rezultatele iniţiale se vor afişa în seara CONCURSULUI, la sediul şcolii organizatoare şi pe www.scoala10mihaiviteazu.ro

Evaluarea dezvoltării psihosomatice

• La cererea părinţilor, în perioada 26 februarie 2019-20 martie 2019, vor fi evaluaţi din punct de vedere a dezvoltării psihosomatice copiii care împlinesc vârsta de 6 ani în perioada 1 septembrie 2019 - 31 decembrie 2019 (inclusiv).
  • Părinţii fac programare la centrul de evaluare (CJRAE, fosta Şcoală nr. 4), strada Bucureşti nr. 72, telefon 0242317042.

• Părinţii vor pregăti un dosar care să cuprindă:
    - Cerere tip (se ia de la CJRAE)
    - Aviz de la medicul de familie
    - Copie de pe certificatul de naştere al copilului
    - Copii după BI/CI ale părinţilor

• Programul Centrului de evaluare: 10.00-18.00.

CENTRE DE EVALUARE PSIHOSOMATICA

Criteriile specifice de departajare

criterii specifice 1

PROGRAM_COMPLETAREA ȘI VALIDAREA CERERILOR-TIP