Revista scolii

 

revistaIn această rubrică vei găsi toate numerele revistei şcolii, acest articol este cu titlul de exemplu şi poţi prezenta titluri din revistă, articole, sectiuni, poezi, etc.Mai mult...

Rezultate scolare


podiumÎn această secţiune puteti pune text referitor la rezultatele şcolare ale elevilor, rezultate la olimpiade şi concursuri şcolare ...

PAGINA ELEVILOR


elevPagina elevilor este destinata articolelor publicate doar pentru elevi, sfaturi, sugestii sau articole care trebuie citite implicit de elevi ...

Concursul Scolar National de Biologie ,,GEORGE EMIL PALADE”

Categorie: Utile

Referitor la organizarea si desfăşurarea etapei judeţene  a Concursului Școlar Național de Biologie ,,GEORGE EMIL PALADE

1. Concursul Școlar Național de Biologie ,,GEORGE EMIL PALADE, etapa judeţeană, va avea loc în data de 7 mai 2016, la Şcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”, Călăraşi

2. Ora începerii concursului propriu zis: 10.00 -12.00

- Durata: 2 ore

- Intrarea elevilor în sălile de concurs: 09.00-09.30

-Listele cu repartizarea elevilor pe săli se găsesc la avizierul  unităţii şcolare 

 


 - elevii întârziaţi pot intra în sălile de concurs până la ora 10.00, dar nu şi după distribuirea subiectelor la săli

- elevii se pot legitima cu oricare dintre următoarele documente: C.I./paşaport/certificat de naştere/carnet de note vizat pentru anul şcolar 2015-2016

- se interzice introducerea în sălile de concurs a oricăror materiale şi/sau dispozitive care ar putea vicia desfăşurarea concursului

Regulament de ordine interioara 2015/2016

Categorie: Utile
 

Pentru a download click aici

 

 

Concursul școlar interjudeţean de geografie ”Terra – de la poveste la realitate”, clasele V-VII, etapa județeană, 9 aprilie 2016

Categorie: Utile

 

Ministerul Educației Naționale și Cercetării Științifice

Inspectoratul Școlar Județean Călărași

Școala Gimnazială „Mihai Viteazul” Călărași

ANUNȚ

EVENTUALELE CONTESTAȚII SE POT DEPUNE PRIN FAX, LA NUMARUL 0242/334723, LA SECRETARIATUL ȘCOLII GIMNAZIALE „MIHAI VITEAZUL” CĂLĂRAȘI, LUNI, 11 APRILIE 2016, ÎNTRE ORELE 9,00 – 13,00.

COMISIA DE ORGANIZARE

Ministerul Educației Naționale și Cercetării Științifice

Inspectoratul Școlar Județean Călărași

Școala Gimnazială „Mihai Viteazul” Călărași

 

CONCURSUL INTERJUDEȚEAN DE GEOGRAFIE „TERRA - DE LA POVESTE LA REALITATE"

ETAPA JUDEȚEANĂ - 09 APRILIE 2016

REZULTATE

Nr. crt. Numele și prenumele elevului Clasa Unitatea școlară de proveniență Profesor coordonator

Punctaj

obținut

1 Apolozan G. Mihai Aurelian V Scoala Gimnaziala Nr.1Ciocanesti Melente Silvia 9,45
2 Călin V.A. Matei V Școala „Mihai Viteazul” Călărași Dănuleasa Eugenia Gabriela 9,00
3 Matache N. Emilia Rebeca V Scoala Gimnaziala nr.1 Lehliu Gara Rucăreanu Ioana 8,80
4 Manea C Valentin Cristian   V Scoala Gimnaziala nr.1 Lehliu Gara Rucăreanu Ioana 8,10
5 Băzăvan M. Andrada Ramona V Școala „Mihai Viteazul” Călărași Dănuleasa Eugenia Gabriela 7,90
6 Grosu G. George Cristian V Scoala Gimnaziala Nr.1Ciocanesti Melente Silvia 7,80
7 Dobrin N. Oana Luciana V Scoala Gimnaziala nr.1 Lehliu Gara Rucăreanu Ioana 7,25
8 Vasilief S. Alina -Stefania V Liceul Teh. ,,Duiliu Zamfirescu” Cimpan Simona 6,90
9 Stoica I. Aida Georgiana V Scoala Gimnaziala nr.1 Lehliu Gara Rucăreanu Ioana 6,75
10 Reziuc C. Amalia- Maria V Scoala Gimnaziala Nr.1Ciocanesti Melente Silvia 6,70
11 Scarlat D.Florian Andrei V Scoala Gimnaziala nr.1 Lehliu Gara Rucăreanu Ioana 6,50
12 Andrei R. Valentin Alexandru V Școala Nicolae Titulescu, Călărași Chiți Costel 6,15
13 Cristea M. Andrei Ioan V Scoala Gimnaziala Nr.1Ciocanesti Melente Silvia 5,90
14 Bubau Sebastian V Școala,,Dragoṣ Marin” Ṣtefan cel Mare Andrei Adrian 5,55
15 Cîrlogea M. Andrei Alexandru V Școala Nicolae Titulescu, Călărași Chiți Costel 4,85
16 Bungeac Laura Elena V Școala,,Dragoṣ Marin” Ṣtefan cel Mare Andrei Adrian 3,30
17 Heroiu D. Alexandru Marius VI Scoala Gimnaziala nr.1 Lehliu Gara Rucăreanu Ioana 9,70
18 Tache M. Daria-Elena VI Scoala Gimnaziala Nr.1 Fundeni Onișor Georgiana 9,60
19 Echel S. Alin Marian VI Scoala Gimnaziala nr.1 Lehliu Gara Rucăreanu Ioana 9,50
20 Culea G. Gabriel Alexandru VI Școala „Nicolae Titulescu”, Călărași Chițu Costel 9,40
21 Culea G.Anca Elena VI Scoala Gimnaziala nr.1 Lehliu Gara Rucăreanu Ioana 9,30
22 Buzoianu T. Andrei Dorian VI LTME Puișor Luiza Corina 9,10
23 Dumitrescu N. Daniela Valentina VI Scoala Gimnaziala Nr.1Ciocanesti Melente Silvia 9,10
24 Ruse I. Alessandra Elena VI Școala „Mihai Viteazul” Călărași Puișor Luiza Corina 8,90
25 Păun A.S. Maria Narcisa VI Școala „Mihai Viteazul” Călărași Dănuleasa Eugenia Gabriela 8,80
26 Vasile S. Clara Georgiana VI Scoala Gimnaziala nr.1 Lehliu Gara Rucăreanu Ioana 8,70
27 Iacob A.D.Ştefan Vlad VI Școala „Mihai Viteazul” Călărași Puișor Luiza Corina 8,60
28 Cristea A. Maria Timea VI Scoala Gimnaziala nr.1 Lehliu Gara Rucăreanu Ioana 8,50
29 Dragan Adrian VI ,,Dragoṣ Marin” Ṣtefan Cel Mare Andrei Adrian 8,40
30 Ciobănescu F. C. Ioana Adelina VI Școala „Mihai Viteazul” Călărași Puișor Luiza Corina 8,30
31 Florea V. Iustina Alexandra VI Scoala Gimnaziala Nr.1 Fundeni Onișor Georgiana 8,30
32 Tănase A. Cristian VI Școala „Mihai Viteazul” Călărași Dănuleasa Eugenia Gabriela 8,20
33 Petcu F. Nicoleta Florentina VI Școala „Mihai Viteazul” Călărași Dănuleasa Eugenia Gabriela 7,60
34 Neaga F. Liana Gabriela VI LTME Puișor Luiza Corina 7,40
35 Constantin M. Oana Alexandra VI Școala „Mihai Viteazul” Călărași Dănuleasa Eugenia Gabriela 7,30
36 Dudu L. Andreea Miruna VI Scoala Gimnaziala Nr.1Ciocanesti Melente Silvia 7,20
37 Stanciu I. Vlad Ștefan VI Școala „Mihai Viteazul” Călărași Puișor Luiza Corina 7,20
38 Ionel Lorena Georgiana VI ,,Dragoṣ Marin” Ṣtefan Cel Mare Andrei Adrian 6,00
39 Olteanu B. Maria VII Scoala Gimnaziala nr.1 Lehliu Gara Rucăreanu Ioana 9,90
40 Călin V.A. Gabriela VII Școala „Mihai Viteazul” Călărași Puișor Luiza Corina 9,70
41 Ionescu S. Marian Daniel VII Scoala Gimnaziala nr.1 Lehliu Gara Rucăreanu Ioana 9,30
42 Stancu N. Georgiana Liliana VII Scoala Gimnaziala Nr.1Ciocanesti Melente Silvia 8,90
43 Culea S. Stefan VII Scoala Gimnaziala nr.1 Lehliu Gara Rucăreanu Ioana 8,80
44 Stanciu I. Alexandra Claudia VII Scoala Gimnaziala nr.1 Lehliu Gara Rucăreanu Ioana 8,45
45 Matei D. Mihaela Alexandra VII LTME Puișor Luiza Corina 8,35
46 Neagu M. Larisa Elena VII Scoala Gimnaziala Nr.1Ciocanesti Melente Silvia 8,10
47 Marcu M. Mihaela VII Scoala Gimnaziala Nr.1Ciocanesti Melente Silvia 8,05
48 Costea S. Nicolae Ilieș VII LTME Puișor Luiza Corina 7,75
49 Voicila M. LaurentiuIonut VII Liceul Teh. ,,Duiliu Zamfirescu Cimpan Simona 7,70
50 Tudorache P. Cristian VII Școala „Nicolae Titulescu”, Călărași Chițu Costel 7,05
51 Dinu Silvia VII Scoala Gimnaziala Nr.1Ciocanesti Melente Silvia 6,40
52 Romulescu Florin Sorin VII ,,Dragoṣ Marin” Ṣtefan Cel Mare Andrei Adrian 6,40
53 Buliga E. Larisa Georgiana VII ,,Dragoṣ Marin” Ṣtefan Cel Mare Andrei Adrian 4,50

Comisia de evaluare

Concursul interjudețean de geografie „TERRA - DE LA POVESTE LA REALITATE", etapa judeţeană, va avea loc în data de 9 aprilie 2016, la Şcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”, Călăraşi_Afiș aici

Ora începerii concursului : 10.00

- Durata: 2 ore

- Intrarea elevilor în sălile de concurs: 09.00-09.30

-Listele cu repartizarea elevilor pe săli se găsesc la avizierul şi pe site-ul unităţii şcolare aici

- se interzice introducerea în sălile de concurs a oricăror materiale şi/sau dispozitive care ar putea vicia desfăşurarea concursului

Rezultatele iniţiale se vor afişa în seara concursului, la sediul şcolii organizatoare şi pe www.scoala10mihaiviteazu.ro

Calendar concurs școlar Dambovita 2015-2016 aici

Programa concurs școlar geografie 2015-2016 aici

Regulament concurs școlar Dambovita 2015-2016 aici

 

 

Olimpiada de matematica - etapa zonală /rezultate finale

Categorie: Utile

Rezultate finale Olimpiada de matematica - etapa zonală puteti gasi aici

Subcategorii